FAQ

Pre všetkých, ktorí si radi doprajú kvalitné víno spojené so zážitkom z degustácie. S nami si nie len vychutnáš zdravé víno, spoznáš rovnako nadšených ľudí, a odídeš s dobrým pocitom. S nami sa staneš členom komunity ľudí, ktorí sa aktívne zaujímajú o tému organického vina, a chápu aké je dôležité to šíriť ďalej.
S nami si uvedomíš, že naše vina sú naozaj ‘na zdravie’. Pochopíš, aký je rozdiel medzi organickým vínom a normálnym vínom – od výroby až po samotné spracovanie. No hlavne to všetko zažiješ s ľuďmi, ktorý si radi vychutnávajú život plnými dúškami.

Ako vzniklo naše vinárstvo?

Máte vlastné viniče?

Áno, naše viniče sa nachádzajú v Strekove, a všetky naše vína sú z nášho dopestovaného hrozna.

Aké máte odrody?

Veltlínske zelene, Rulandské biele, Rizling Vlašský, Rizling Rýnsky, Rulandské šedé.

Máte skúsenosti s medzinárodnými výstavami?

Áno, v roku 2014 sme v Prahe obhájili titul Víno s najnižším obsahom SO2.
V roku 2015 sme sa zúčastnili na výstave Villa Favorita, čo je jedna z najprestížnejších výstav naturálnych vín.

Už niekoľko rokov sa opakovane zúčastňujeme výstavy VinNatur vo Vicenze, Taliansku, kde sa naše víno stretlo so samými pozitívnymi ohlasmi nie len od zákazníkov, ale od samotných výrobcov vína.

Aké skúsenosti máte v oblasti chápania biodynamického vinárstva v zahraničí?

V zahraničí sa tejto téme venuje oveľa viac ako na Slovensku – čo nás namotivovalo edukovať našich ľudí o kvalite tohto vina, a o ich benefitoch, pre lepšiu kvalitu ich života.

Predávajú sa vaše vína aj v reštauráciách?

Na Slovensku si strážime do akej reštaurácie dodávame naše vina, fungujeme hlavne cez odporúčania našich členov. V zahraničí dodávame do kvalitných reštaurácii, jedna z krajín je napríklad Japonsko.

Ako sa môžem stať členom klubu a čo musím spĺňať?

Na základe pozvania člena klubu a absolvovania edukačnej ochutnávky našich vín sa môžete rozhodnúť stať sa členom klubu. Nie sú povinné žiadne odbery či povinné ochutnávky. Budete informovaní o našich akciách a slobodne sa môžete rozhodnúť ktorú akciu navštívite, či objednáte víno. Dokonca máte možnosť pozvať svojich priateľov na edukačné ochutnávky.

Môže člen klubu pozývať svojich priateľov na edukačné ochutnávky?

Áno, môže.

Aké sú pravidlá pozývania nových členov na ochutnávku vín?

Je veľmi dôležité pochopiť, že naše ochutnávky sú presne určené na deň a hodinu, a preto pri pozývaní svojich priateľov je doležíte uviesť presný dátum a hodinu, a nie je možné na ochutnávku meškať. Často sa stáva, že náš kamarát by mohol prísť po 20h, no ochutnávka je o 18h. Takéhoto priateľa nemôžem pozvať, pretože často sú organizované ochutnávky na určitý počet ľudí, max 25 a tento hosť nemá nič z ochutnávky lebo príde na konci prezentácie, a mohol by zabrať miesto pre toho, kto by prišiel na čas. Pri pozývaní je veľmi dôležitý dôraz na dodržanie času o 17,45 a o 18h začíname.

Prečo vznikol Organic Wine Privilege Club?

Vznikol z jednoduchého dôvodu. Našim cieľom je edukovať našich ľudí o dôležitosti organického vina, keďže v zahraničí je pojem biodynamicke víno už bežne zaužívaný. Prinášame zmenu do sveta vín na Slovensku – bez chémie, bez sulfitov, v tej najzdravšej podobe. Zaujíma nás, čo si dávame do tela, a chceme mu dopriať len to najlepšie. To isté chceme ako pre našich členov, tak aj pre našich klientov. Organické víno nie je len víno, je to spôsob života. Lifestyle. Dôkaz, že ti na sebe záleží.

Kto môže byť členom OWPC?

Každý, kto má tu nádhernú príležitosť a pozná niekoho, kto ho k nám privedie.  Nemáme žiadne reklamy a náš klub je rodinnejšieho charakteru.

Dá sa kúpiť vaše víno iba v rámci klubu?

Áno, naša filozofia hovorí o tom, aké je dôležité rozumieť tomu, čo si kupujem. Máme aj veľmi málo vinoték, ktoré nás môžu prezentovať.

Kto sú naši ambasádori?

Správne naladení ľudia, ktorí majú radi spontánne akcie so skvelou spoločnosťou a kvalitným vínom, a majú organizačné schopnosti na organizáciu ochutnávok našich vín.

Staň sa našim ambasádorom.

Práve ty môžeš priniesť zmenu do svojho okolia a zorganizovať edukačný, zábavný a hlavne príjemný večer o víne, po ktorom budú všetci odchádzať s úsmevom na perách. Život hneď naberie inú hodnotu. 🙂

Ži. Edukuj. Vychutnávaj. Na zdravie!
Organic Wine Privilege Club