Prezradíme vám tajomstvo našej výroby

od admin
3 roky ago
878 Zobrazení

V modernej dobe, kedy sa väčšinou viac prihliada na zisk než na kvalitu, sme jedna z mála vinární, ktorá sa snaží o poctivosť, kvalitu a hlavne zdravie. Nie len nášho samotného vína, ale je pre nás dôležité aj zdravie rastlín a koreňov, z ktorého sa hrozno rodí.

Pri našej výrobe využívame biodynamické ošetrenie viniča a kozmické sily.

Naše ekologické poľnohospodárstvo je postavené na vyhýbaní sa pesticídom, využívaniu prírodného hnojiva a vysokou starostlivosťou o samotnú rastlinu a pôdu. Všetky úkony spojené s výrobou ako zber, strihanie a hnojenie sú nastavené podľa biodynamického kalendáru, ten sa riadi podľa fáz mesiaca.

Počas splnu je tzv. Kvetový deň, mesiac priamo pôsobí na vodu v rastline, v ktorej sa prenáša najviac informácií. Voda sa cez korene a rastlinu presúva až hore ku kvetom. Vtedy je dôležité, aby sme rastlinu za žiadnych okolnosti nestrihali, pretože by sme ju mohli vážne narušiť. Všetko má svoju postupnosť a stačí, sa len riadiť kozmickými silami a vždy myslieť v prvom rade na ochranu prírody. Biodynamické spôsoby ošetrovania rastlín nie sú ničím komplikované a zvládnete to aj vy doma! V ďalšom článku, vám prezradíme aké druhy postrekov používame a postupne sa pri nás naučíte, ako aj z vašej záhradky si spraviť udržateľné a prospešné prostredie. Veríme, že naše postupy budú užitočné a naša filozofia sa dostane medzi široké spektrum ľudí.